weblife
18 بهمن 1401 - 19:12

گروه‌های غیر رسمی کوهنوردی باید ساماندهی شوند/ حسین مصطفوی رئیس هیأت کوهنوردی شد

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: گروه‌های غیر رسمی کوهنوردی باید ساماندهی شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، جواد بازرگان مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان در مجمع انتخاباتی هیأت کوهنوردی استان زنجان اظهار کرد: هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی به دلیل اینکه جامعه هدف زیادی را در بر میگیرد جایگاه ویژه ای در میان هیات های ورزشی دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان از رئیس جدید هیات کوهنوردی استان زنجان خواست با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری برای توسعه ورزش کوهنوردی و صعودهای ورزشی تلاش کند و از ظرفیت‌های گروه‌ها و سلایق مختلف استفاده کند.

وی ادامه داد: باید تدابیری اتخاذ شود تا گروه‌های کوهنوردی که به طور غیر رسمی فعالیت دارند، تحت پوشش هیات قرار بگیرند و مجوز رسمی دریافت بکنند.

بازرگان افزود: ریاست جدید نسبت به ساماندهی و فعال کردن هیات‌های شهرستانی اقدامات موثری را انجام دهد.

رئیس جدید هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان نیز در این جلسه توسعه این رشته در سراسر استان و برگزاری دوره‌های آموزشی را اولویت کاری خود اعلام کرد و افزود: با توجه به ظرفیت‌ها و استعدادهای این رشته ورزشی در استان تمام تلاش خود را برای استعدادیابی و توسعه این رشته به کار خواهیم گرفت.

در ادامه این جلسه مجمع انتخاباتی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی زنجان با حضور رضا زارعی رییس فدراسیون کوهنوردی، جواد بازرگان مدیرکل ورزش و جوانان و سایر اعضای مجمع در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان استان در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار شد.

برای تصدی ریاست این هیات ورزشی، ۲ نفر ثبت نام کرده بودند که جلال مفیدی دیگر کاندیدای این مجمع ،چهار رای کسب کرد و مصطفوی با کسب ۱۲ رای، سکان هدایت این هیات را در دست گرفت، پیش از این حمید حسنی سرپرستی این هیات را برعهده داشت.

پایان پیام/73005

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025827