weblife
18 بهمن 1401 - 22:46

دستاوردهای انقلاب برای دانش‌آموزان لرستان تبیین شود

مدیرکل آموزش‌ و پرورش لرستان گفت: دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی باید برای جوانان و دانش‌آموزان این استان تبیین شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، رضا عزتی عصر امروز در جشن دهه فجر فرهنگیان پلدختر که در سالن ارشاد برگزار شد با اشاره به اینکه ایمان، خداباوری مردم و وحدت کلمه رمز پیروزی انقلاب اسلامی بود، اظهار داشت: انقلاب اسلامی سبب وحدت بین اقشار مختلف مردم شد و ما در این زمان باید این وحدت را حول محور ولایت حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه اجرایی‌کردن بیانات مقام معظم رهبری در زمینه جهاد تبیین ضرورت دارد، افزود: دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی باید برای جوانان و دانش‌آموزان تبیین شود.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش لرستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی حاصل خون هزاران شهید است، عنوان کرد: شش هزار و 551 شهید در این استان تقدیم انقلاب شده است که یک‌ ششم شهدای لرستان از خانواده آموزش‌ و پرورش است و این شهدا وظیفه ما را در زمینه جهاد تبیین سنگین‌تر می‌کند.

وی تقویت روحیه انقلابی، افزایش بینش سیاسی مردم و استقلال در سیاسی و خارجی را از دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان و بیان کرد: کشورهای انگلیس و آمریکا قبل از پیروزی انقلاب برای ما تصمیم‌گیری می‌کردند و مسئولان کشور ما اراده‌ای از خود نداشتند، ولی به برکت خون شهدا و انقلاب اسلامی با اقتدار و قدرت ایران اسلامی با قبل از انقلاب قابل‌مقایسه نیست.

عزتی تقویت ایثار و از خودگذشتگی در آحاد مردم را برکت انقلاب اسلامی دانست و گفت: روحیه انقلابی می‌تواند انقلاب را به اهداف خود برساند و همه ما وظیفه داریم در برخورد با آحاد مردم، محرومان و مستضعفان این روحیه را تقویت کنیم.

وی با اشاره به پیشرفت‌های نظامی ایران و تولید هزاران موشک و پهباد توسط سپاه پاسداران بیان کرد: تنها 15درصد از بانوان کشور قبل از پیروزی انقلاب باسواد بودند که به برکت انقلاب اسلامی 90درصد بانوان ما دارای سواد و تحصیلات تکمیلی هستند و تعداد زنان متخصص از 16 درصد به 98درصد افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش لرستان با بیان اینکه اگر نظام جمهوری اسلامی نبود زنان در محرومیت باقی می‌ماندند، تصریح کرد: 340هزار معلم در کشور قبل از انقلاب وجود داشت، ولی به برکت انقلاب اسلامی تعداد معلمان به 950 هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

عزتی اظهار داشت: بیش از 90 درصد مردم ایران به برکت انقلاب اسلامی باسواد هستند و عدالت آموزشی به‌صورت مساوی بین دختران و پسران کشور وجود دارد.

وی افزود: هفت میلیون دانش‌آموز قبل از انقلاب در مدارس داشتیم، ولی به برکت انقلاب اسلامی این تعداد با افزایش دو برابری به 14میلیون نفر افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش لرستان عنوان کرد: مطالبه شهدا از همه ما اطاعات از ولایت است، همچنانی که در وصیت‌نامه‌هایشان بارها تاکید کردند که ولایت را تنها نگذارید.

انتهای پیام/646/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1026358