weblife
18 بهمن 1401 - 16:34

استاندار یزد: مسکن‌های ملی در این استان ویلایی ساخته می‌شود

مهران فاطمی استاندار یزد با حضور در رویداد رسانه‌ای چه سفرها کرده‌ایم تاکید کرد که استان یزد در طرح ملی نهضت مسکن الگوی ویلایی‌سازی خواهد شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، مهران فاطمی استاندار یزد در رویداد رسانه‌ای «چه سفرها کرده‌ایم» با بیان اینکه آب مسئله‌ی اول استان یزد بوده که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفته است، گفت: در دولت سیزدهم در کمتر از 14 ماه رئیس‌جمهوری محترم و معاون اول ایشان پای این مطالبه‌ی مردمی آمدند و محصول این مجاهدت و توجه این شد که ما تاب‌آوری آبی خودمان را از 18 ساعت در تابستان به 30 ساعت رساندیم و این تاب‌آوری در زمستان از 24 ساعت به 40 ساعت رسید.

 

وی شروع بزرگترین عملیات اجرایی آبی کشور در استان یزد را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: این پروژه دغدغه آب استان یزد را تا 100 سال آینده برطرف می‌کند. انتقال 200 میلیون متر مکعب آب از خلیج فارس و دریای عمان به ایران مرکزی با سقف اعتباری 150 هزار میلیارد تومان یک اتفاق بزرگ است که آرزوی 44 ساله‌ی مردم یزد را برطرف می‌کند که خیلی‌ها معتقد بودند میسر نمی‌شود.

استاندار یزد نگاه ویژه شخص رئیس‌جمهور و معاون اول را علت عملیاتی شدن این پروژه بزرگ دانست و ادامه داد: افتتاح خط پدافندی با اعتبار 800 میلیارد تومان با همه‌ی سختی‌های موجود، در ثانیه 300 لیتر آب منتقل می‌کند که در طول سال می‌تواند 300 میلیون مترمکعب را با افزایش‌ یک ایستگاه پمپاژ انجام دهد.

فاطمی در تشریح جزئیات پروژه خط پدافندی گفت: این پروژه قرار بود در مدت 18 ماه انجام شود که ظرف 4 ماه افتتاح شد. این پروژه در گرمای 60 درجه و با تلاش شبانه‌روزی محقق شد لذا با تلاش جهادی می‌توان مشکلات را رفع کرد. این پروژه در راستای رفع کمیت مشکلِ آب بود اما با انتقال خط اصلی موضوع کیفیت را جدی دنبال خواهیم کرد تا یک آب پایدار و باکیفیت را برای مردمانِ مرکز ایران داشته باشیم.

وی درباره فعالیت‌های یک‌سال گذشته دولت در استان یزد تاکید کرد: مسئله تولید مسکن چند سال در استان یزد متوقف بود. تورم امروز حوزه مسکن نتیجه‌ی عدم توجه گذشته به تولید مسکن است؛ آپارتمان‌های دولت‌های گذشته تناسبی با بوم این استانِ یزد نداشت لذا ما زمین‌های استان یزد را واگذار کردیم تا با ساختِ خانه‌های ویلایی، سبک زندگی ایرانی برپایه‌ی معماری اصیل ایرانی اسلامی رقم بخورد.

استاندار یزد از تخصیص زمین برای ایجاد مسکنِ 56 هزار متقاضی خبرداد و افزود: در سفر اخیر رئیس‌جمهور 177 واحد تحویل داده شد و 6 هزار واحدی که اواخر دولت تا 15 درصد پیشرفت داشت را تکمیل می‌کنیم و زمین‌های 200 تا 250 متری بین شهرها و 400 تا 500 متری در روستاها را پیگیری می‌کنیم.

فاطمی درخصوص پیگیری موضوع اشتغال در استان یزد گفت: ما در استان یزد سهم اشتغالی که برعهده گرفته‌ایم را محقق می‌کنیم و تورم حوزه مسکن را خواهیم شکست تا مردم از فشار اجاره مسکن خارج شوند. 50 درصد هزینه‌های مسکن مربوط به تامین زمین است که ما با واگذاری زمین اقدامات موثری را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه استان یزد در طرح نهضت ملی مسکن الگوی ویلایی‌سازی در کشور خواهد شد، افزود: ما در کمترین زمان و با کمترین هزینه‌ها مسکن مورد نیاز مردم را خواهیم ساخت.

رویداد رسانه‌ای «چه سفرها کرده‌ایم» از جمعه 14 تا 22 بهمن‌ماه از ساعت 7 تا 20 در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی برپا خواهد بود و مسئولان کشوری و لشگری از طریق استودیوی پخش زنده تلویزیونی و غرفه‌های مستقر خبرگزاری‌های رسمی کشور به تببین دستاوردها و پیشرفت‌های انقلاب اسلامی خواهند پرداخت.

مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی در تهران، میدان بهارستان، نرسیده به چهارراه سرچشمه، انتهای کوچه شهید صیرفی پور، مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی واقع شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1025324